بهترین روش بسته‌بندی بار شکستنی در باربری

بهترین روش بسته‌بندی بار شکستنی در باربری

روش بسته‌بندی بار شکستنی: چگونه می‌توانم با خیال راحت ظروف شکننده را هنگام نقل‌مکان به خانه جدید بسته‌بندی کنم؟ روش بسته‌بندی صحیح ظروف چینی، شیشه ای و وسایل تزئینی، تضمین می‌کند که تمامی اسباب و اثاثیه شما در سلامت کامل به مقصد می رسد.

ممکن است در باربری ظروف شکستنی شما دچار آسیب‌دیدگی و شکستگی شوند، بنابراین آشنایی با بهترین روش بسته‌بندی بار شکستنی در باربری به شما کمک می کند تا با خیال راحت، اقلام مورد نظر خود را به مقصد برسانید.

 روش بسته بندی بار شکستنی

مراحل بسته‌بندی بار شکستنی در باربری

 • چک‌لیستی از موارد شکستنی ایجاد کنید
  برای اطمینان از بسته‌بندی کارآمد، فهرستی از مواردی که باید جابجا و بسته‌بندی شوند تهیه کنید. وسایل نشکن را کنار بگذارید. این به کاهش هزینه‌ها و اطمینان از ایمنی اقلام در حین حمل‌ونقل کمک می‌کند.
 • وسایل سنگین و سبک را جدا کنید
  وسایل سنگین و سبک را جداگانه بسته‌بندی کنید. این امکان بسته‌بندی سازمان‌یافته را فراهم می سازد.
 • انتخاب جعبه و مواد بسته‌بندی مناسب
  انتخاب نوع مناسب جعبه و مواد بسته‌بندی برای اطمینان از ایمنی ظروف شما در طول حمل‌ونقل بسیار مهم است. در حالی‌که برخی بر این باورند که جعبه‌های چوبی بهترین گزینه هستند، اما می‌توانند گران قیمت باشند. در نتیجه برای اکثر خانواده‌ها کاربردی نخواهند بود. در عوض، جعبه‌های مقوایی را انتخاب کنید که اغلب برای قرار دادن انواع مختلف ظروف طراحی‌شده‌ و از مواد بادوام ساخته‌شده‌اند.
 • از کارتن‌های محکم و با اندازه‌های متنوع استفاده کنید
  از کارتن‌های محکمی که مخصوص بسته‌بندی اقلام شکستنی طراحی ‌شده‌اند استفاده نمایید. این اقلام اغلب وزن قابل ‌توجهی دارند، بنابراین مهم است که مقوای محکم و چند لایه را برای محافظت بهتر از وسایل حساس و شکستنی انتخاب کنید.
 • مواد بسته‌بندی مناسب را جمع‌آوری کنید
  پلاستیک های حباب‌دار، قیچی، کارتن برای اقلام شکننده، نوار چسب و برچسب‌ها را جمع‌آوری کنید. همچنین، مقداری پارچه نرم، روزنامه و کاغذ ضایعاتی در دست داشته باشید.
 • بسته‌بندی لیوان‌ها و فنجان‌ها
  قبل از اینکه هر فنجان را با پوشش حباب‌دار بپوشانید، کاغذ مچاله شده را داخل آن قرار دهید. علاوه بر این، قطعات مقوا را بین لیوان‌ها قرار دهید تا از برخورد آنها به یکدیگر جلوگیری شود.
 • بسته‌بندی بشقاب ها و ظروف تخت
  برای جلوگیری از آسیب و شکستگی در هنگام اعمال فشار، یک لایه کاغذ حباب‌دار یا روزنامه بین آنها قرار دهید.
 • بسته‌بندی ظروف پایه دار
  ظروف را با توجه به شکل و نوع آنها بسته‌بندی کنید. از پایه هر ظرف و همچنین بدنه آن محافظت کنید و آنها را با پارچه بپوشانید تا در هنگام حمل‌ونقل آسیب نبیند.
 • بسته‌بندی قاب و پانل عکس
  برای تخته های کوچک، آنها را با کاغذ باطله بپیچید. برای تخته های بزرگتر، از پارچه، پتو یا ملحفه به عنوان بسته‌بندی استفاده کنید.

نکاتی درباره بسته‌بندی بار شکستنی

در اینجا چند نکته مهم وجود دارد که به شما در بسته‌بندی ایمن و بدون آسیب مالی در حین حمل‌ونقل کالاهای شکستنی کمک می‌کند:

برای محافظت از ظروف خود از بسته‌بندی حباب‌دار و کاغذ بسته‌بندی شکستنی استفاده کنید. اگر این مواد در دسترس نیستند، به جای آن از پارچه نرم استفاده نمایید. ظروف سنگین را در ته کارتن بچینید و ظروف سبک تر را روی آن قرار دهید. قبل از بستن کارتن، روی آن را با دستمال کاغذی و دستمال معمولی بپوشانید.

اقلام شکننده و سنگین را در کارتن‌ های کوچکتر بسته‌بندی کنید و فضاهای خالی را با یونولیت خرد شده پر نمایید. از استفاده از کارتن‌های قدیمی و آسیب دیده خودداری کنید.

مطمئن شوید که کارتن مورد استفاده ضخیم و محکم باشد. پایین و بالای جعبه را با نوار چسب محکم کنید تا از افتادن وسایل در حین حمل ‌و نقل جلوگیری شود. هر ظرف را جداگانه با کاغذ باطله بپیچید.

پس از بسته‌بندی، کارتن را با یک نشانگر قرمز علامت گذاری کنید و به کارگران حمل ‌و نقل اطلاع دهید که در هنگام حمل‌ و نقل این کارتن ها با دقت بیشتری رفتار کنند.

مطالب مرتبط | وانت بار کرج

سخن پایانی

استفاده از کاغذهای باطله و پارچه های تمیز و نرم به همراه تجهیزات ضربه گیر مانند نایلون حباب‌دار برای محافظت از ظروف شکستنی در طول بسته‌بندی توصیه می شود. مهم است که هر ظرف را به درستی با این مواد بپوشانید تا خطر آسیب ضربه به حداقل برسد. برای دریافت بهترین روش بسته‌بندی بار شکستنی در باربری، می توانید همین الان با کارشناسان ما در شرکت باربری خلج تماس بگیرید.

 

مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


6 + = هشت

  خانه خدماتدرباره ماتماس با ما