اخبار

از اخبار و رویدادهای به روز مطلع شوید.

ارائه خدمات باربری در دوران شیوع کرونا

ارائه خدمات باربری در دوران شیوع کرونا

با شرایط امروزی و گسترش ویروس کرونا، زندگی اجتماعی همه ی مردم تحت تاثیر قرار گرفته و تغییرات زیادی پیدا کرده است. یکی از اقداماتی که در دوران کرونا بسیار سخت شده است، خدمات باربری و حمل بار و اسباب کشی در چنین شرایطی است. در این مطلب با ما همراه باشید تا اطلاعاتی در رابطه با خدمات بابربری در دوران شیوع کرونا بپردازیم….

حمل بار در دوران شیوع کرونا:

همه ما می دانیم در دوره ی همه گیری ویروس کرونا، بسیاری از مشاغل خدماتی من جمله شرکت های باربری خدمات خود را با رعایت پروتکل های بهداشتی به مشتریان خود ارائه می دهند.
یکی از اقدامات مهمی که شرکت های باربری در این دوره باید انجام دهند، آموزش کارگران در رابطه با رعایت پروتکل های بهداشتی می باشد. این اقدامات بهداشتی شامل: استفاده از ماسک حین کار، شستشوی دستها پیش از شروع کار و پس از اتمام کار، استفاده از ژل یا محلول های ضدعفونی کننده دست در حین جابجایی لوازم، پوشیدن لباس و کفش تمیز و مناسب برای کار، قرار ندادن لوازم بر روی زمین و …
به جزء اقدامات بهداشتی که کارگران موظف به رعایت آن هستند، شرایط ماشین حمل بار نیز باید کاملا بهداشتی باشد و پس از هر بار اسباب کشی محفظه داخلی قرار دادن بار باید به طور کامل ضد عفونی شود. همچنین راننده یا شخصی که اقدام به چیدن بار در ماشین می کند باید به اندازه سایر افراد پروتکل های بهداشتی را رعایت کند.

نکات بهداشتی در رابطه با اسباب کشی در دوران شیوع کرونا:

 1.  ضد عفونی فضاهای قرار گیری وسایل

  یکی از نکات مهمی که باید در اسباب کشی در دوران کرونا رعایت نمایید، ضدعفونی فضاهای قرار گیری لوازم پیش از چیدمان می باشد.
  برای ضدعفونی صحیح بهتر است منزل جدیدتان را چند روز پیش از اسباب کشی تحویل بگیرید و در فرصتی کافی به ضدعفونی دقیق فضاهای منزل بپردازید.
  در این مرحله ی حساس به شما پیشنهاد می کنیم، حتی اگر خانه ی نو ای را تحویل گرفتید که پیش از شما کسی در آنجا سکونت نداشته نیز این مرحله را فراموش نکنید و پیش از چیدن لوازم اقدام به ضدعفونی فضاها نمایید.
  برای ضدعفونی کردن فضاها می توانید از موادی مانند الکل و شوینده های قوی بهره ببرید. سعی کنید در این مرحله به هیچ عنوان کودکان را در چنین فضاهایی قرار ندهید.همچنین برای این کار حتما ماسک و دستکش همراه خود داشته باشید. در زمان تمیز کردن خانه به هیچ عنوان از مواد غذایی استفاده نکرده و مراقب باشید که به هیچ عنوان دست های خود را به صورتتان نزنید.
  پس از ضدعفونی کردن محیط سعی کنید تمامی در و پنجره ها را باز گذاشته و سیستم های تهویه را روشن نمایید تا گاز مواد شوینده بر ریه های شما اثر بد نگذارند.

 2. استفاده از لوازم بسته بندی بهداشتی

  همه ی ما در دوران پیش از کرونا معمولا برای اسباب کشی ها از کارتن هایی که سوپرمارکت ها و میوه فروشی ها بیرون می گذاشتند استفاده می کردیم. اما درچنین شرایطی چنین کاری اصلا مناسب نیست. زیرا احتمال آلوده بودن این جعبه ها به این ویروس بسیار بالا می باشد. بهتراست در شرایط فعلی از شرکت باربری انتخابی خود بخواهید تا به بسته بندی لوازم و وسایل با به روز ترین روش های بسته بندی بپردازد. همچنین از آن ها بخواهید درب جعبه ها را حتما محکم نمایند تا حد ممکن امکان انتقال این ویروس به درون جعبه ها به صفر برسد.
  در اکثر شرکت های باربری علی الخصوص شرکت باربری حمل و بار، جعبه های اسباب کشی در ابعاد و اندازه های مختلف ارائه می شوند. این را نیز باید اضافه کرد که کارتن ها و تمام تجهیزات بسته بندی دیگر پیش از ارسال برای مشتری به صورت کاملا بهداشتی ضدعفونی می شوند. همچنین با توجه به روکش سلفونی این جعبه ها خود شما پس از دریافت نیز می توانید به راحتی آنها را ضدعفونی نمایید.

 3. انتخاب یک شرکت باربری مناسب

  یکی از مهم ترین اقدامات برای اسباب کشی در شرایط کرونا، انتخاب یک شرکت باربری مناسب می باشد. این موضوع از بین گزینه های اشاره شده مهم ترین قسمت حمل بار حساب می آید.

یک شرکت باربری مناسب برای باربری بار در چنین شرایطی باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

 1. داشتن تجربه و سابقه ی بالا در زمینه ی باربری
 2. داشتن مجوز معتبر از سوی اتحادیه
 3. مجهز بودن به انواع وسیله های حمل و نقل (خاور، کامیون، نیسان و …)
 4. داشتن کارگران قوی و بامهارت
 5. داشتن بیمه نامه و بارنامه
 6. رعایت پروتکل های بهداشتی در حین حمل بار

رعایت نکات بهداشتی در حین حمل بار

به جزء کارگران یکی از اقداماتی را که شما عزیزان باید در حین اسباب کشی در این دوران رعایت کنید، رعایت پروتکل های بهداشتی است. برای حفظ سلامتی خود و خانواده تان در هنگام اسباب کشی در دوران کرونا بهتر است حتما از ماسک استفاده کنید و اگر کارتن هایی که استفاده کرده اید در کناره ها درز دارند حتما درزها را پر کنید تا امکان ورود هیچ گونه مواد خارجی به داخل آن ها وجود نداشته باشد.مواد ضد عفونی دست ها را به همراه داشته باشید تا مرتب بتوانید دستگاه های خود و اعضای خانواده را ضد عفونی نمایید تا بتوانید یک اسباب کشی ایمن و کاملا بهداشتی ای داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Enter your keyword