اخبار

از اخبار و رویدادهای به روز مطلع شوید.

حمل انواع داروهای پزشکی انسانی و دامی

حمل انواع داروهای پزشکی انسانی و دامی

یکی از شاخه های شرکت های حمل و باربری معتبر مانند شرکت حمل و بار، حمل انواع داروهای پزشکی انسانی و دامی می باشد. حمل دارو امری است بسیار حساس که دارای شرایط خاصی می باشد که شرکت های باربری باید به آن توجه ویژه ای داشته باشند.در ادامه ی مطلب از سایت حمل و بار با ما همراه باشید تا در رابطه با حمل انواع داروهای پزشکی انسانی و دامی و شرایط ویژه حمل دارو ها بیشتر صحبت کنیم و نکات حمل بار دارو و نکات حمل بار با وانت نیسان را برای انواع دارو بیان کنیم.

حمل دارو پزشکی

برای حمل داروهای پزشکی و انسانی و دامی چه شرایطی وجود دارد؟

  1. یکی از مهم ترین شروط برای حمل و باربری انواع دارو، ماشین مورد استفاده برای انجام عملیات توزیع،انبار و حمل ونقل محصولات دارویی می باشد.خودروی حمل دارو باید به گونه ای باشد که هیچ گونه اثر منفی بر روی پایداری وسالم بودن بسته بندی داروها و تاثیر منفی بر کیفیت داروها نگذارد.
  2. دومین فاکتور برای باربری داروها، استرلیزه بودن محیط حمل دارو برای جلوگیری از نفوذ هرگونه آلودگی به داروها می باشد.
  3. خودروی حمل داروهای پزشکی و انسانی باید دارای تهویه مطبوع باشند و علاوه بر این، این ماشین ها باید از سیستم خنک کننده و یخچال ها برای جلوگیری از فساد داروها برخوردار باشند.
  4. شرکت های باربری باید از ماشین های اختصاصی برای توزیع وحمل داروها استفاده کنند زیرا استفاده از خودروهای مختلف برای این کار می تواند در نهایت بر کیفیت داروهای حمل شده تاثیر منفی بگذارد.
  5. یکی از مواردی که باید شرکت های باربری برای حمل داروهای پزشکی و انسانی به آن توجه کنند، پاکسازی خودروی حمل بار پس از هربار حمل دارو می باشد.
  6. ماشین های توزیع دارو باید مجهز به سیستم هایی باشند تا از ورود افراد غیر مجاز به ماشین و دستیابی آنها به محموله های دارویی جلوگیری کند.
  7. به علت حمل داروهای حساس مانند: داروهای حاوی مخدر ،رادیو داروها،داروهای سمی وخطرناک،داروهای قابل اشتعال ومنفجره توصیه میشود ، شرکت های حمل و باربر از ماشین های اختصاصی با ایمنی بالا جهت حمل دارو استفاده نمایند.

سیستم های حمل و نقل برای حمل انواع دارو:

 وسایل نقلیه یخچال دار

یکی از مهم ترین خودروهای حمل و نقل انواع دارو در شرکت های اتوبار، وسایل نقلیه یخچال دار می باشد. این دسته از وسایل شامل ون ها، کامیون های ثابت و ماشین های شبیه تریلر و نیسان یخچال دار هستند که دارای یک بخش مجزا و کنترل شده از نظر تنظیم دما برای باربری بارهای حساسی مانند داروهای گوناگون می باشد.
معمولا سیستم سرما زای این وسایل دارای یک کنترل کننده دما می باشد که دمای آن به وسیله ی یک واحد اختصاصی یخچال، مطابق برچسب محصولاتی که قرار است حمل و نقل شوند قابل تنظیم و نگهداری می باشد.
ون ها و کامیون های ثابت کوچک که در این دسته از خودروها قرار دارند، معمولا دارای دستگاه های سرد کننده ای می باشند که مستقیما از موتور ماشین نیرو می گیرند. اما خودروهای بزرگتر و ماشین های شبیه تریلر یخچال های الکتریکی دارند که به صورت مستقل توسط نیروی دیزلی کار می کنند. هر دوی این خودروها باید دارای یک سیستم پشتیبان باشند تا در زمانی که خودرو پارک شده است به وسیله نیروی آن سردخانه ماشین به طور فعال عمل کند. تمامی وسایل نقلیه یخچال دار باید به سیستم الکترونیکی پایش و ثبت دما در طی مسیر مجهز باشند. ماشین های یخچال دار باید به درستی احراز کیفیت شوند تا در راستای طراحی شان، عمل کنند

 

انواع داروهای پزشکی انسانی و دامی

 وسایل نقلیه تحت کنترل دمایی

دومین نوع خودروهای حمل و باربری انواع دارو، وسایل نقلیه تحت کنترل دمایی می باشند. این ماشین ها بسیار شبیه به ماشین های یخچال دار و یا دارای فریزر می باشند که باتوجه به دمای مناسب داروها می توان آن را تنظیم نمود.

 سیستم های غیر فعال حمل و نقل

این روش حمل و باربری انواع دارو معمولا بیشتر در حمل و نقل هوایی داروهای خاص مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع سیستم حمل و نقل دارو می تواند کنترل دمایی موثری بر روی محصولات دارویی با دمای حمل و نقل محیطی داشته باشد. این سیستم ها باید تنها بعد از احراز کیفیت محفظه ها و راه های حمل و نقل استفاده شوند. سیستم های حمل و نقل غیر فعال شامل ترکیبی از مواد عایق و واسطه های تثبیت کننده دما می باشند. این مجموعه اگر صحیح ترکیب بندی شود می تواند اجزای داخل دسته بندی را در یک محدوده دمایی مشخص برای مدت زمان از پیش تعریف شده جهت حمل و نقل و بدون تکیه بر کمک های مکانیکی حفظ نماید.بسته ها به طور محکم در یک وضعیت مشخص، بسته و پلمپ شده و در خلال حمل و نقل بدون هیچ مداخله انسانی یا فیزیکی جهت حفظ سطح دمایی مورد نظر نیاز نخواهند داشت.

حمل انواع داروهای پزشکی و انسانی و دامی توسط شرکت حمل و بار:

یکی از خدمات شرکت معتبر حمل و بار، حمل انواع داروهای پزشکی و انسانی و دامی و صدور بارنامه دولتی وانت نیسان برای حمل داروهای غیر حساس به وسیله ی به روز ترین خودروهای یخچال دار و به کمک حرفه ای ترین نیروها در تمامی نقاط شهر تهران می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Enter your keyword