اخبار

از اخبار و رویدادهای به روز مطلع شوید.

نکات مهم حمل بار و کالاهای سنگین

نکات مهم حمل بار و کالاهای سنگین

تقریبا برای اکثر ما پیش آماده است که برای جابجایی، اثاث کشی و جابجایی انواع کالا از لوازم خانگی گرفته تا انواع کالای سنگین از موسسه های حمل بار کمک گرفته باشیم . یکی از بهترین و رایج ترین وسایل حمل و جابجایی بار به خصوص بارهای سنگین و بزرگ کامیون است علاوه بر حمل بار شما می توانید از شرکت های باربری در زمینه بسته بندی کالاهای مورد نظرتان کمک بگیرید و تا با بسته بندی اصولی از آسیب دیدگی به آن ها جلوگیری نموده و آن ها را بیمه نمایید. اما پیش از انتخاب موسسه مورد نظرتان بهتر از قوانین آن ها را بررسی نموده و به نکاتی که در هنگام قرارداد و پس از آن بسیار اهمیت دارند توجه نمایید زیرا در صورتی که موسسه حمل بار دارای قانون خاصی نبوده و موارد ذکر شده در قرارداد را رعایت نکند ممکن است دچار ضررهای احتمالی فراوان و جبران ناپذیری شوید. پس در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا شما را با این نکات آشنا نماییم. اگر شما به حمل بار با کامیون نیاز دارید نکات مهمی وجود دارد که باید به آنها توجه کنید. انتخاب مناسب‌ترین کامیون برای حمل بار شما یکی از مهمترین اقداماتی است که شما برای حمل بار باید انجام دهید. با ما در این مقاله همراه باشید تا به بررسی نکات مهم حمل بار با کامیون بپردازیم.
اسباب کشی برای اکثر ما اتفاق افتاده است که شامل اثاث کشی منزل و محل کار می باشد. تمامی نکاتی که در حمل بار باید رعایت شود اعم از بیمه و بسته بندی کالا در اسباب کشی نیز اهمیت خاص خود را دارد. برای تجربه یک اسباب کشی آسان و راحت بهترین کار بسته بندی اثاثیه به روش درست و اصولی است.

حمل بار

 

نکات مهم حمل بار

 1.  پیش از هر اقدامی روش حمل بار خود را شناسایی کنید

  روش های حمل بار به دو نوع درون شهری و بین شهری تقسیم می شوند. باربری زمینی که یکی از رایج ترین روش های باربری درون شهری می باشد معمولا برای حمل و نقل کالای های صنعتی و تجاری و اسباب کشی منازل و شرکت ها با استفاده از ماشین های باربری سبک و نیمه سنگین صورت می گیرد و دلیل استفاده نکردن از ماشین های سنگین اغلب به این علت است که ساعت مجاز برای فعالیت ماشین های سنگین بسیار محدود است. اما در روش حمل بار بین شهری اغلب از ماشین های سنگین استفاده می شود زیرا در جاده های بین شهری محدودیت کمتری برای تردد ماشین های سنگین وجود دارد و علاوه بر آن استفاده از این وسایل نقلیه به علت جلوگیری از تعدد وسایل نقلیه برای جابجایی بار تا میزان زیادی در هزینه های باربری و مصرف انرژی جلوگیری خواهد نمود. در این روش حمل بار باید دقت زیادی در بسته بندی و ارسال وسایل نمود زیاد مسافت بین مبدا و مقصد زیاد است و طبیعتا زمان باربری طولانی خواهد بود.

 2. برای حمل بار برنامه ریزی داشته باشید

  شرکت های باربری هم مانند اغلب شرکت ها در برخی از ایام مانند روز های آخر ماه و برخی فصول مانند تابستان حجم کاری بیشتری خواهند داشت بنابراین بهتر است حداقل از دو هفته قبل برای حمل بار مورد نظرتان برنامه ریزی داشته باشید و آن را به لحظات آخر موکول نکنید.

 3.  قوانین موسسات را بررسی نمایید

  همان طور که می دانید شرکت های باربری موظفند که در صورت توافقات انجام شده با مشتری به آن ها خدمت رسانی کنند اما در صورتی که شرکت باربری قوانین خاصی نداشته و توافقی با مشتری صورت نداده باشد می تواند با مسئولیت و هزینه مشتری به هر نحو و با هر وسیله ی باربری و هر مسیری و هر روشی که صلاح است عمل نموده و حتی بدون اطلاع به مشتری حمل بار را بر روی عرشه و یا زیر عرشه انجام دهد.

 4.  بررسی قیمت حمل بار و خدمات رسانی شرکت ها

  اشاره به این نکته که شرکت های باربری مختلف دارای قیمت ثابت و واحدی برای خدمات رسانی و حمل بار نمی باشند ضروری است زیرا عوامل مختلف از جمله مسافت باربری، نوع کالا، وزن کالا و … بر هزینه نهایی تاثیر گذار است. به طور معمول شرکت های حمل بار دارای یک تعرفه روزانه برای اجاره ی کامیون می باشند که پس از به ازای هر کیلومتر باربری به مبلغ نهایی افزوده خواهد شد. برخی از اتوبار ها برای روزهایی که تقاضای حمل بار در آن ها کمتر است مانند اواسط هفته تعرفه ای متفاوت در نظر می گیرند که در صورت امکان و برای صرفه جویی در هزینه ها می توانید جابجایی بار را در این روز ها انجام دهید.

 5.  به اهمیت بسته بندی کالا توجه نمایید

  نحوه و کیفیت بسته بندی وسایل و کالاهای مختلف جهت باربری پایانه نسیم شهر از اهمیت بسیاری برخوردار است زیرا یک بسته بندی مناسب می تواند از کالا های ما در برابر عوامل مختلف از جمله، ضربه دیدگی، جذب رطوبت، تغیر شکل و…. محافظت نماید. امروزه روش های مختلف و به روزی جهت بسته بنید کالا ها وجود دارد که شما می توانید با کمک گرفتن از شرکت های حمل بار که تخصص بسیاری در بسته بندی کالا ها دارند بهره مند شده از از ایجاد خسارت های احتمالی جلوگیری نمایید و حمل بار خود را با خاطری آسوده و بدون استرس و در کوتاه ترین زمان صورت دهید.

 6.  اندازه کامیون مورد نیاز را بررسی نمایید.

  همانطور که می دانید وسایل حمل بار مختلف از جمله کامیون دارای ظرفیت و گنجایش متفاوتی برای ذخیره سازی و جابجایی بار می باشند که اندازه گیری آن برحسب متر مکعب صورت می گیرد. بنابراین بهتر است پیش از انتخاب وسیله حمل بار مورد نظر در ابتدا میزان و ابعاد بارتان را بر اساس متر مکعب محاسبه نموده و سپس وسیله ی حمل باری را انتخاب نمایید که نه خیلی گنجایش بالا و نه خیلی کمی داشته باشد زیرا انتخاب کامیون با گنجایش کم می توانید هزینه های باربری تا تا میزان زیادی افزایش دهد و انتخاب کامیون با گنجایش بالا هم می توانید احتمال آسیب دیدگی کالا را افزایش دهد. شما می توانید برای کسب اطلاعات در رابطه با وسایل باربری مناسب با میزان بارتان با موسسه حمل و نقل مورد نظرتان نیز مشورت کنید.

 7.  به بیمه شدن وسایلتان اهمیت دهید

  این نکته را در نظر بگیرید که ممکن است حتی با وجود بسته بندی و وسیله حمل بار مناسب احتمال آسیب دیدگی وسایل و کالا ها وجود دارد بنابراین بهتر است برای در نظر گرفتن جوانب احتیاط و جلوگیری از خسارت های مالی کالهای خود را در زمان باربری شهرک های صنعتی کرج بیمه نمایید تا اطمینان خاطر بیشتری داشته باشید.

 8. تجهیزات مورد نیاز برای حمل بار را در نظر بگیرید

  معمولا برای بارگیری کامیون حمل بار تجهیزاتی مانند گاری های کوچک حمل بار و یا حتی جرثقیل مورد استفاده قرار می‌گیرد تا انتقال بار به داخل کامیون را آسان تر می نمایند. همچنین برای جلوگیری از ایجاد آسیب از پدهای محافظ استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Enter your keyword